POSonline blog

Funkcja otwartych paragonów

Jeden z modułów programu POSonline – Sprzedaż 3.0 – wyposażony został w funkcję pozwalającą na otwieranie kilku paragonów na jednym urządzeniu przez użytkownika. Pozwala to na przyspieszenie obsługi klientów czy też prowadzenie otwartego rachunku klienta, za który zapłaci on pod koniec wizyty w Twoim lokalu. Funkcja otwartych paragonów jest opcją konfigurowalną - możesz ją aktywować lub dezaktywować w dowolnej chwili.

Czytaj dalej

Sprzedaż: dwa interfejsy użytkownika – lista towarów lub kafelki ze zdjęciami produktów

Jedną z konfigurowalnych opcji POSonline jest możliwość ustawienia wybranego interfejsu użytkownika podczas sprzedaży. Może to być standardowa lista towarów lub kafelki, na których dodatkowo wyświetlane mogą być grafiki pozycji/towarów. Decyzja o sposobie wyświetlania danych na punktach POS należy do Ciebie – co więcej, możesz w dowolnym momencie określić, w jakiej formie prowadzona ma być sprzedaż.

Czytaj dalej

Generowanie pokrycia magazynowego na sprzedane towary

Dzięki obszernej konfiguracji systemu POSonline możesz zdecydować, w jaki sposób zarządzać będziesz swoim punktem POS. Wprowadzasz dokumenty przyjęć do systemu, następnie dostarczasz towar na punkt sprzedaży? A może dokumenty wprowadzane są do systemu z opóźnieniem, przy czym sam produkt dostępny jest już na punkcie POS i może zostać wydany klientowi? Dzisiejszy wpis przybliży Ci kilka opcji konfiguracji POSonline oraz funkcjonalność generowania pokrycia magazynowego.

Czytaj dalej

Określanie ceny sprzedaży na punkcie POS

Każdy z nas spotkał się z klasyczną sprzedażą towaru, którego cena określona została uprzednio w systemie. Poza podstawowym wariantem sprzedaży w programie POSonline znajduje się moduł sprzedaży pozwalający na wskazanie ceny brutto towaru w chwili dodania pozycji do paragonu. Dzięki czemu można ustalić spersonalizowaną cenę pod zamówienie złożone przez klienta bez konieczności każdorazowej ingerencji w aktualizację ceny towaru bądź usługi.

Czytaj dalej

Możliwość prowadzenia sprzedaży na urządzeniu z systemem Windows

System POSonline umożliwia także prowadzenie sprzedaży z poziomu urządzenia pracującego na systemie Windows. Jeżeli wyposażyłeś już swój punkt POS w laptop czy komputer nie ma konieczności zaopatrywania się w nowe, dodatkowe urządzenia. Jeżeli interesuje Cię sprzedaż prowadzona w ten sposób zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Czytaj dalej

Inwentaryzacja

Poza prowadzeniem sprzedaży na punktach POS system pozwala na dodatkowe prowadzenie gospodarki magazynowej. W związku z tym w POSonline można korzystać z różnych dokumentów magazynowych, jednym z nich jest Inwentaryzacja.

Czytaj dalej

Bonownik – moduł do obsługi punktów gastronomicznych

Oprogramowanie POSonline zostało wyposażone w nowy moduł, pozwalający obsługiwać drukarki bonowe na punktach gastronomicznych. Klient składa zamówienie, a informacja o daniach do przygotowania dociera na kuchnię automatycznie w momencie fiskalizacji paragonu czy też faktury detalicznej. Pracownik przyjmujący zamówienie oszczędza czas, w którym musiałby dostarczyć wiadomość o powstałym zamówieniu.

Czytaj dalej

Funkcja „Stan magazynowy”

POSonline został wyposażony w funkcję „Stan magazynowy” znajdującą się w oknie dodawania pozycji do dokumentu, która umożliwia użytkownikowi w łatwy sposób zarządzać towarami dostępnymi w danym magazynie.

Czytaj dalej

Szybka sprzedaż na punkcie POS

W naszym systemie sprzedaż na punkcie POS odbywa się w sposób błyskawiczny. Specjalnie zaprojektowany web serwis oparty o technologię AJAX umożliwia rejestrację danych na urządzeniu z dostępem do Internetu i szybki wydruk paragonów.

Czytaj dalej

Statystyka jest jak...

O statystyce można mówić bardzo dużo, np. Jean Rigaux w XX wieku powiedział w jednym z wywiadów, że istnieją trzy rodzaje kłamstwa: przepowiadanie pogody, statystyka i komunikat dyplomatyczny. Czy tak wygląda to w rzeczywistości? Sprawdźmy!

Czytaj dalej

Ustalanie rabatów w POSonline

Dzięki naszemu oprogramowaniu POSonline możesz w szybki i prosty sposób ustalić rabat obowiązujący na sprzedawane przez Ciebie produkty. Rabaty mogą być nadawane indywidualnie jak i zbiorczo na wybrane towary. Zobacz jakie to proste!

Czytaj dalej

Pobieranie danych kontrahenta z GUS – czyli jak uzupełnić dane nie uzupełniając danych

Przy sprzedaży na punkcie POS liczy się czas, klienci nie chcą stać w długiej kolejce, stąd potrzeba natychmiastowej obsługi nawet teoretycznie czasochłonnych operacji w jak najkrótszym czasie.

Czytaj dalej

Po co komu ilość średnia sprzedaży na punkcie – czyli jak komputer może optymalizować ilości?

W zakładanym przypadku sprzedaż na punktach POS jest powtarzalna w konkretne dni tygodnia. Najwyższą sprzedaż punkty osiągają w określone dni, to wiemy z raportów fiskalnych z danych punktów.

Czytaj dalej

Organizacja sprzedaży z ruchomego punktu – oszczędzanie kosztów infrastruktury IT

POSonline to wyjątkowe narzędzie, gdziekolwiek masz biuro, gdziekolwiek masz punkt sprzedaży – wszędzie tam masz dostęp do danych programu, wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Czytaj dalej