POSonline blog

Ustalanie rabatów w POSonline

Dzięki naszemu oprogramowaniu POSonline możesz w szybki i prosty sposób ustalić rabat obowiązujący na sprzedawane przez Ciebie produkty. Rabat może zostać nadany przez osobę obsługująca wersję mobilną oprogramowania na punkcie POS. W tym przypadku po wybraniu pozycji z listy towarów korzystamy z funkcji „Ustal rabat”, po czym określamy wysokość rabatu. 

Ustalanie rabatu przez użytkownika na punkcie POS

Jeżeli chodzi o samą wysokość rabatu zaproponowaliśmy wprowadzenie rabatu procentowego bądź rabatu wartościowego. Wybór rodzaju rabatu należy do Ciebie. Należy jednak pamiętać, że ustalonym przez Ciebie rabatem zostaną objęte wszystkie wskazane wcześniej pozycje.

Biorąc pod uwagę fakt naliczania się rabatu na wszystkie pozycje przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie funkcję, która usprawni proces zarządzania rabatami.

Otrzymujesz możliwość tworzenia cenników, określających wysokość rabatu oraz konkretne pozycje, na które będzie on obowiązywał. Co więcej, POSonline zostało wyposażone w narzędzie, dzięki któremu możesz w prosty sposób uporządkować obowiązywanie cenników, poprzez określenie konkretnego czasu oraz miejsca obowiązywania rabatu. Utworzony cennik zacznie działać automatycznie w momencie spełnienia ustalonych warunków. 

Dzięki temu użytkownik obsługujący wersję mobilną oprogramowania na punkcie POS nie będzie musiał wprowadzać ręcznie rabatu przy wystawianiu dokumentu. Możesz nadać nazwę obowiązującej promocji, która wyświetlać się będzie w momencie obowiązywania cennika, przy pozycjach w wersji mobilnej.

Podczas obowiązywania cennika, ręczne wprowadzenie rabatu na punkcie POS spowoduje naliczenie się rabatu jedynie na produkty nieokreślone w cenniku. Dzieje się tak, ponieważ rabat wpisany ręcznie i rabat ustalony w cenniku nie sumują się (opcja konfigurowalna).

Oprogramowanie POSonline umozliwia sprawdzenie, na podstawie dodanych towarów do bazy, w jakim cenniku dany towar został uwzględniony. Znajdziemy tu także informację o cenie produktu, obowiązującej w danym cenniku.

Lokalizacja towaru w cennikach

POSonline – podejmuj właściwe decyzje!