POSonline blog

Możliwość prowadzenia sprzedaży na urządzeniu z systemem Windows

Jak opisano w jednym ze wpisów na naszym blogu – Szybka sprzedaż na punkcie POS – sprzedaż prowadzona może być z wykorzystaniem urządzenia mobilnego takiego jak tablet czy smartphone oparty o system Android.

System POSonline umożliwia także prowadzenie sprzedaży z poziomu urządzenia pracującego na systemie Windows. Jeżeli wyposażyłeś już swój punkt POS w laptop czy komputer nie ma konieczności zaopatrywania się w nowe, dodatkowe urządzenia.

Jak wygląda obsługa sprzedaży w takim układzie?

Podobnie jak w przypadku pracy na Androidzie potrzebujesz dostępu do sieci Wi-fi oraz pobranej aplikacji pośredniczącej pomiędzy serwisem a urządzeniem fiskalnym, która pozwoli Ci na wydruk paragonu lub faktury detalicznej. W przypadku urządzeń potrzebować będziesz jedynie laptopa czy też komputera oraz drukarki fiskalnej.

Samo wystawienie paragonu możliwe jest po zalogowaniu się do systemu przez przeglądarkę internetową. Należy skorzystać z opcji „Wersja mobilna” – przycisk widoczny jest w prawym górnym rogu przeglądarki.

Przełączenie się użytkownika do interfejsu aplikacji mobilnej

Ukaże Ci się ten sam interfejs jak podczas korzystania z urządzenia mobilnego – widoczne będą kafelki pozwalające przejść do sprzedaży – utworzenia dokumentu fiskalnego.

Opcje widoczne po przejściu do trybu wersji mobilnej z poziomu przeglądarki na komputerze

Dodanie pozycji do dokumentu odbywa się poprzez wskazanie towaru, następnie określenie jego ilości. Dodana pozycja wyświetli się w sekcji „Pozycje”.

Dodawanie pozycji do paragonu/faktury detalicznej

Po dodaniu pozycji do dokumentu można nadać rabat procentowy lub wartościowy, który nakładany jest na wszystkie pozycje, a jego wysokość widzimy w obszarze podsumowania dokumentu. Maksymalna wysokość rabatu definiowana jest w konfiguracji systemu przez osobę zarządzającą danymi w bazie.

Nadanie rabatu procentowego lub wartościowego

Kolejnym widokiem jest określenie formy płatności. Ustalenie pierwszeństwo wyświetlania Karty płatniczej lub Gotówki wskazywane jest przez osobę zarządzającą w systemie podczas definiowania form płatności. W przypadku wybrania opcji płatności gotówką aplikacja umożliwia określenie jaką kwotę klient przekazał sprzedawcy – wyliczenie reszty.

Wypełnienie pola „NIP” danymi klienta, tj. jego numerem NIP pozwoli utworzyć fakturę detaliczną, fiskalizacja takiego dokumentu spowoduje wydruk faktury z drukarki fiskalnej w dwóch egzemplarzach. W przypadku pozostawienia pola „NIP” pustego wystawiony zostaje paragon.

Forma płatności, utworzenie faktury - jeżeli zdefiniowano NIP, informacja o utworzonym dokumencie - do zafiskalizowania

Po pojawieniu się informacji o dokumencie do fiskalizacji należy odświeżyć aplikację pośredniczącą zainstalowaną na komputerze – pojawi się nowoutworzony dokument, po najechaniu na niego myszą kliknąć dwukrotnie i zafiskalizować paragon/fakturę. Informacje o utworzonych czy też już zafiskalizowanych dokumentach ze względu na działanie programu w chmurze pozwala na stałą aktualizację bazy o nowotworzone czy już zafiskalizowane dokumenty – zarówno na poziomie aplikacji.

Dokumenty widoczne są po zalogowaniu do Twojej bazy, w widoku wersji mobilnej (opcja „Paragony” lub „Faktura detaliczna”) oraz z poziomu pośredniej aplikacji do fiskalizacji.

Fiskalizacja paragonu/faktury detalicznej w pośredniej aplikacji do fiskalizacji

Jak widać program POSonline dostosowuje się do Twoich potrzeb, pozwalając na prowadzenie sprzedaży przez wybrany przez Ciebie sposób – możesz korzystać ze wspomnianego urządzenia mobilnego lub też z komputera. Wybór należy do Ciebie.

POSonline – podejmuj właściwe decyzje!