POSonline blog

Szybka sprzedaż na punkcie POS

W naszym systemie sprzedaż na punkcie POS odbywa się w sposób błyskawiczny. Specjalnie zaprojektowany web serwis oparty o technologię AJAX umożliwia rejestrację danych na urządzeniu z dostępem do Internetu i szybki wydruk paragonów. Widok podzielony jest na dwie części – pierwsza z wyszukiwarką towarów i drugą z towarami dodanymi już do dokumentu sprzedaży. Ponieważ sprzedaż odbywa się w sposób ciągły, interfejs sprzedaży pozostaje cały czas wyświetlony na ekranie urządzenia – zamknięcie jednego dokumentu sprzedaży rozpoczyna kolejny dokument sprzedaży.

Interfejs umożliwia również zarejestrowanie rabatu od sprzedaży na cały dokument, a poszczególne cenniki wyświetlają się zgodnie z prowadzoną polityką cenową i rabatową przedsiębiorstwa.

Osoba zarządzająca wprowadza towary do obrotu, po czym są one dostępne natychmiast na wszystkich punktach POS. Taka zunifikowana infrastruktura pozwala na obsługę wielu punktów sprzedaży w jednym czasie przy niewielkim wykorzystaniu zasobów. 

Sprzedaż na punkcie POS – Pozycje

Na punkcie POS w urządzeniu mobilnym (tablecie) z systemem Android instalowana jest aplikacja pośrednicząca pomiędzy serwisem a urządzeniami fiskalnymi. Medium transmisyjnym jest połączenie internetowe Wifi, udostępnione z urządzenia mobilnego lub skonfigurowane z innego punktu dostępu bezprzewodowego. Wymiana danych następuje poprzez szyfrowane połączenie. 

Najnowsze modele drukarek fiskalnych online komunikują się z urzędami skarbowymi (drukarki online), wymagania udostępniania danych są więc spełnione.

Aplikacja na punkcie posiada możliwość również wystawienia faktury lub paragonu z NIP i wydrukowanie jej na urządzeniu fiskalnym w podobny sposób jak to odbywa się na stacjach benzynowych. Do wystawienia faktury wystarczy NIP kontrahenta, a szczegóły tego rozwiązania opisałem tutaj: Pobieranie danych kontrahenta z GUS.

System przy odpowiedniej konfiguracji potrafi również generować dokumenty magazynowe, zapewniając tym samym kontrolę nad stanami magazynowymi w lokalizacjach POS oraz w magazynie centralnym. W połączeniu z funkcjami logistycznymi oraz funkcjonalnością inwentaryzacji ad hoc, dysponujemy sprawnym narzędziem zarządzania magazynem, sprzedażą, zakupami i logistyką.

POSonline – podejmuj właściwe decyzje!